Vill du vara med i årets luciatåg?

Varje år blir jag lika paff av faktum att det är dags för julskyltning REDAN vilket ju innebär att det är första advent och snart jul! Men det gör mig samtidigt väldigt glad så känslan är positiv. Så nu är det dags att slå på julstämningen och vad är då inte bättre än att öva inför ett vackert, stämningsfullt och kanske tom underhållande Luciatåg?

FreDax och Light kommer ha Luciaövning på fredagarna den 22 nov och 6 dec kl 17-17.45. Då är alla från 5 år välkomna att öva. Den 15e december då julfesten hålls kl 15.00 kommer detta Luciatåg att uppträda och det finns samma dag chansen för fler att ansluta tåget då sista träning blir kl 13.30.

Årets Lucia kommer lottas på UG fredagen den 29 november – prata med Christoffer Kullenberg om du vill vara med i lottningen!

Fridshälsningar// Sara Starfelt