Missa inte lägret!

Mitt i semester och sommargrönska är det ju meningen att man ska leva i nuet och inte tänka så mycket på hösten, men ändå skulle jag vilja påminna om  något givande och viktigt som händer i slutet av augusti, då EFS-kyrkan har församlingsläger. Den 24-25 augusti bär det iväg till Strandhem i Örkelljunga, där man dels kan bo i sängar och dels campa på området.

Under helgen kommer vi att diskutera vår vision. Var är vi nu och vart är vi på väg? Det blir också tillfälle att delta i seminarier, fira gudstjänst, äta gott och förstås umgås. För barnen blir det speciella aktiviteter. Dessutom är det årliga barnfesten förlagd till lägret!

Missa inte att anmäla dig och din familj! Mer info finns på hemsidan.

Hoppas du får en fortsatt avkopplande och välsignad sommar!

Annika Lilja – Bloggreporter

P1000982